یکی از دغدغه‌های اصلی در طرح ربات انسان‌نمای سورنای 3 ظاهر و پوشش بدنه آن می‌باشد. داشتن ظاهری مدرن و رباتیک در عین داشتن مشخصه‌های ایرانی، انطباق پوشش با آناتومی بدن انسان و برخورداری از حداقل وزن، از جمله اهدافی است که در طراحی پوشش ربات انسان‌نما مدنظر بوده و از آنجا که ترکیبی از هنر و صنعت در این بخش تجلی می‌کند با تشکیل گروه طراحی بدنه با حضور دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته طراحی صنعتی توانسته‌ایم هم از استعدادها و قابلیت‌های بالقوه و بالفعل فعالان این رشته در عرصه طراحی و هنر بهره‌مند شویم و هم با ایجاد تعامل دوسویه بین متخصصان طراحی و کارشناسان بخش فنی مهندسی تمام نیازهای ربات انسان‌نما در بخش پوشش بدنه را مرتفع کنیم.

مدیر گروه

حسین مرواریدی فریمانی

دانشجوی کارشناسی طراحی صنعتی در دانشگاه تهران (۱۳۹۵- ۱۳۹۱)

حسین مرواریدی فریمانی یک طراح صنعتی مسلط بر طراحی دستی٬ رندرینگ و نرم افزارهای ۲ بعدی و۳ بعدی مانند: کتیا٬ سالیدورکس٬ راینوسیروس٬ اسکچ آپ٬ کورل درآ٬ فوتوشاپ و… است. همچنین مدارک مختلفی در زمینه های مواد و فرآیند های تولید بدست آورده است.

از جمله تجربیات وی همکاری با چندین شرکت صنعتی به عنوان طراح است٬ مانند مپنا لوکوموتیو (طراحی و ماکت سازی لوکوموتیو تونلی)٬ گروه خودروسازی سایپا (طراحی خارجی خودرو و نمونه سازی)٬ گروه صنعتی ایران خودرو (به عنوان کارآموز) و…. او تجربیاتی در مدیریت  پروژه های طراحی از خلق ایده اولیه و تکامل آن تا تعیین فرآیند های تولید و جزییات مونتاژ نهایی دارد.

او از آبان ماه سال ۱۳۹۲ به عنوان مسئول گروه طراحی صنعتی با گروهی متشکل از ۳ طراح کار خود را بر روی ربات انسان نمای سورنا۳ شروع کرد و هم اکنون در حال کار روی نسل های آتی ربات انسان نمای سورنا در مرکز سیستم ها و فناوری های پیشرفته می باشد

صفحه| ایمیل

اعضا گروه
mmm

جمشید امامی

مدیر راهبردی طراحی

طراحی صنعتی

دانشگاه تهران

صفحه| ایمیل

jenab2

غزل جناب

طراحی تعاملی،طراحی‎جزییات و زیبایی‎شناسی

طراحی صنعتی

دانشگاه تهران

صفحه | ایمیل

soleimani

سجاد سلیمانی

استایلست، طراحی مفهومی و مدلسازی نرم افزاری

طراحی صنعتی

دانشگاه تهران

صفحه | ایمیل

morvaridi2

حسین مرواریدی فریمانی

مدیر اجرایی، طراحی و توسعه

طراحی صنعتی

دانشگاه تهران

صفحه | ایمیل

سایر اعضا
WP_20150723_12_21_19_Pro

داریوش حسنعلی

دانشجوی کارشناسی

طراحی صنعتی

دانشگاه تهران

صفحه | ایمیل

9-27-2015-12-28-17-PM

سهند رجب خیر

دانشجوی کارشناسی

طراحی صنعتی

دانشگاه هنر تهران

صفحه | ایمیل

aghayi

مجید آقایی

کارشناسی

معماری و هنرهای تجسمی

دانشگاه آزاد کرمان

صفحه | ایمیل