مدیر پروژه
dryousefi

دکتر عقیل یوسفی‌کما متولد سال 1342، در سال 1366 در رشته مهندسی مکانیک گرایش جامدات از دانشکده فنی دانشگاه تهران فارغ التحصیل شد. وی مقطع ارشد را نیز در همین دانشگاه در رشته مهندسی مکانیک گرایش طراحی کاربردی در سال 1369 به پایان رسانده و در سال 1376 موفق به اخذ درجه دکتری در رشته  مکانیک (هوافضا) از دانشگاه کارلتون گردید. همچنین دوره فوق دکتری خود را به مدت 2 سال در آژانس فضایی کانادا سپری کرد. دکتر عقیل یوسفی‌کما در سال 1383 در دانشکده مهندسی مکانیک پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران به عنوان استاد مشغول به کار شدند.

ایشان در سال 1384 مرکز سیستم‌ها و فناوری‌های پیشرفته (CAST) را در دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه تهران راه‌اندازی کردندو فعالیت‌های خود را در حوزه‌های رباتیک، تست و تحلیل سازه، نفت، گاز و انرژی‌های تجدید‌پذیر آغاز نمودند.

از جمله پروژه‌های موفقی که دکتر یوسفی‌کما در این مرکز انجام داده‌اند می‌توان به پروژه ربات انسان‌نما ملی سورنا اشاره کرد که تا کنون 3 نسل آن توسط محققین این مرکز طراحی و ساخته شده است.

مدیر فنی و مهندسی
maleiki

حسام ملکی متولد سال 1360 در کرمان، در سال 1387 از دانشکده علوم و فنون هوایی (هواپیمایی کشور) فارغ التحصیل شد. در پی تجربه های آموزشی، وی اطلاعات و مهارت لازم را برای موقعیت کنونی خویش به عنوان مدیر فنی و مهندسی در مرکز سیستم ها و فناوری های پیشرفته ی دانشگاه تهران به دست آورد. او تا کنون در بیش از پانزده پروژه ی رباتیکی شرکت داشته است.

به عنوان مدیر فنی و مهندسی مرکز و مدیر طرح سورنا 1 ، سورنا 2 و سورنا 3، او مسئولیت هدایت و راهبری 6 تیم فنی الکترونیکی، طراحی مکانیکی، طراحی پوسته، دینامیک و کنترل، نرم افزار و هوشمندی و ساخت در جهت رسیدن به نتیجه ی کلیدی یا (نتیجه های هم تراز) را بر عهده دارد. گذشته از این، وی مسئول نظارت بر کیفیت و کمیت اهداف مطلوب هر گروه و ترکیب کردن نتایج برای رسیدن به خصوصیات کلی پروژه می باشد.

مشاورین فنی و مهندسی
khadiv_majid

مجید خدیو متولد سال 1367 مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در رشته مهندسی مهندسی مکانیک به ترتیب از دانشگاه صنعتی اصفهان و خواجه نصیرالدین طوسی در سال های ۱۳۸۹ ۱۳۹۱ اخذ نموده است. تحقیقات او در دوره ی کارشناسی ارشد شامل مدل سازی دینامیکی، برنامه ریزی راه رفتن امکان پذیر و ربات های دو پا بوده است. هم اکنون، ایشان دوره ی دکتری خود را در دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی می گذرانند. ایشان فعالیت خود  را از سال 91 با مرکز سیستم ها و فناوری های پیشرفته درقالب پروژه سورنا 3 اغاز نمودند. ابتدا  به عنوان کارشناس تیم فنی مهندسی فعالیت خود در گروه دینامیک و کنترل این پروژه آغاز نمود و پس از دو سال فعالیت در این گروه به عنوان مدیر گروه دینامیک و کنترل این پروژه انتخاب گردید. ایشان علاوه بر مدیریت تیم دینامیک و کنترل، به عنوان مشاور تیم فنی مهندسی این پروژه ایفای نقش می کنند.

maleki_behnam

بهنام ملکی متولد سال 1357 مدرک کارشناسی خود را در رشته ی مهندسی سخت افزار از دانشگاه کرمان دریافت نمود. ایشان از سال ۱۳۸۷ با فعالیت در پروژه سورنا 1 همکاری خود را با مرکز سیستم ها  و فناوری های پیشرفته آغاز کرد و در طول این مدت به عنوان مدیر گروه ساخت در پروژه های مختلف این مرکز ایفای نقش نموده است. مدیریت گروه ساخت در پروژه های سورنا 1، 2 و 3 به عهده ایشان بوده و در تمام این پروژه ها ایشان به عنوان مشاوره تیم فنی و مهندس نیز ایفای نقش می کردند.

هدایت و کنترل پروژه
ghasemi

امیر مسعود قاسمی تودشکی، مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در حوزه ی رباتیک و کنترل در سال های 1390 و 1393 از دانشگاه تهران دریافت کرد و در سال 1388 به عضویت مرکز سیستم ها و فناوری های پیشرفته، یکی از مراکز پیشگام در حوزه ی فناوری و رباتیک در ایران درآمد.

او در پروژه های رباتیکی مختلفی از جمله ربات های انسان نمای سورنا 1 و سورنا 2 ، ربات برون پوش توان بخش و ربات ماهی شرکت داشته است. همچنین وی تجربه ی مسئولیت های راهبری و مدیریت همچون تهیه چند پروپوزال صنعتی، مدیریت پروژه ی ربات ماهی هوشمند، مدیریت تیم دینامیک و کنترل، مدیر هدایت پروژه ها و نائب رییس مرکز سیستم ها و فناوری های پیشرفته را در کارنامه ی خود دارد.

این تجربه های ارزشمند از وی یک متخصص جهت راهبری پروژه های رباتیکی ساخت.

سرانجام، او برای مدیریت کنترل و هدایت پروژه سورنا 3 در سال 1391 برگزیده شد و مسئولیت تعیین ذی نفعان، مدیریت زمان، بودجه و منابع انسانی را بر عهده گرفت.

مشاورین هدایت و کنترل پروژه
Untitled-3

آرین پورباقری متولد سال …..، مدرک کارشناسی خود را در رشته  …….. در سال ………. از دانشگاه ………….. اخذ نمود. ایشان از سال ……….. عضو مرکز سیستم ها و فناوری های پیشرفته دانشگاه گردید و به مدت………. در سال….. به عنوان مسئول کنترل و هدایت پروژه سورنا 3 فعالیت نمود.

khoddami_amir

امیر خدامی متولد سال ۱۳۶۸، مدرک کارشناسی خود را در رشته ی مهندسی برق قدرت در سال ۱۳۹۱ از دانشگاه شهید بهشتیاخذ نمود و در حال حاضر به عنوان دانشجوی کارشناسی ارشد در رشته مدیریت و کنترل راهبردی شبکه های قدرت در همان دانشگاه مشغول به تحصیل می باشد. وی از سال ۱۳۹۲ فعالیت خود را در مرکز سیستم ها و فناوری های پیشرفته دانشگاه تهران با حضور در پروژه ربات انسان نما سورنا 3 آغاز نمود. در طول این مدت ایشان به عنوان مسئول گروه مستندسازی این پروژه ایفای نقش نمودند و ازتیر سال 94 به عنوان مسئول کنترل و هدایت پروژه فعالیت خود را ادامه داند.